Špecialista na Egypt 0905 377 185
Covid informácie

Linky s užitočnými informáciami:

Karanténa a podmienky návratu do SR

Ministerstvo zahraničných vecí - Oznamy a upozornenia pred cestovaním

Podmienky vstupu do Bulharska

Podmienky vstupu do Egypta


Podmienkou vstupu do Egypta je od 01.03.2022 (upravené podmienky) povinnosť predložiť negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín alebo AG test nie starší ako 24 hodín pred odletom. Test je možné absolvovať aj po prílete, avšak iba na letiskách Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh za poplatok 30$. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 6 rokov a na osoby tranzitujúce cez krajinu.V prípade testov, ktoré sú robené v domácej krajine pred odletom do Egypta je na základe rozhodnutia Egypta povinnosť, aby výsledok testu obsahoval QR kód s výsledkom testu.


Od 24.6.2021 výnimku z predloženia negatívneho PCR testu pri príchode do Egypta majú všetky osoby, ktoré sú plne zaočkované dvomi dávkami vakcíny (Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Sputnik V, Sinopharm, Sinovac - 2 dávky, Johnson - 1 dávka). Od druhej, resp. prvej dávky vakcíny (Johnson) musí prejsť lehota 14 dní, aby sa očkovanie pokladalo za kompletné. Turisti sa preukazujú národným očkovacím preukazom vydaným ich krajinou, avšak musí byť v tlačenej forme a obsahovať QR kód. Akceptované sú iba vakcíny povolené WHO.

Deti / mládež vo veku 6-18 rokov sa naďalej preukazujú negatívnym PCR testom podľa doteraz platných nariadení.

Podmienky pre návrat z Egypta na Slovensko a tak isto formulár, ktorý je potrebné vyplniť nájdete TU

*za zverejnené informácie na jednotlivých odklikoch nezodpovedáme, preto odporúčame pred vycestovaním si overiť aktuálne podmienky priamo na stránkach Ministerstva zahraničných vecí.


Zverejnené 15.10.2020

Všetci cestujúci, ktorí prichádzajú do Egypta bez PCR testu sú povinný mať zo sebou fotokópiu dvojstrany s fotografiou z cestovného pasu.

Zverejené 25.03.2022

Podľa aktuálneho nariadenie Egyptského ministerstva zdravotníca sa všetkým cestujúcim prichádzajúcim do Egypta nariaďuje registrácia na oficiálnej webovej stránke a to aspoň 2 dni pred odletom. Link na registráciu: https://visitegypt.gov.eg/

Vyplnením registrácie sa klientom skráti čakacia doba v Egypte po príchode.


návrat hore