Špecialista na Egypt 0905 377 185
Užitočné informácie

Užitočné informácie

DELEGÁTI:

Po prílete Vás na letisku bude čakať česky alebo slovensky hovoriaci delegát, ktorý organizuje transfery z/na letisko, informačné schôdzky a predaj fakultatívnych výletov. Na recepcii každého hotela nájdete informačnú knihu a nástenku CK Sunflower Tours, kde sú uvedené termíny schôdzok, kontakt na delegáta a informácie o odlete. 


VÍZA

Na požiadanie zabezpečuje CK SUNFLOWER TOURS pre svojich klientov víza, ktoré sú v prípade objednávky uvedené na Zmluve o obstaraní zájazdu a na vouchri - na konci riadku za menom každého klienta (VISA), ktorý ich má objednané. Občania krajín mimo SR a ČR sú povinní overiť si vízovú povinnosť na ambasáde rodnej krajiny. CK SUNFLOWER TOURS nezodpovedá za víza, ktoré si taký občan zakúpi vopred cez CK a neoverí si, či je alebo nie je potrebné mať víza nalepené v pase ešte pred odletom na dovolenku.

Od roku 2019 prichádza k zmene vízovej povinnosti pri pobytoch v destinácii Sharm El Sheikh - pri pobytoch 15 a viac dní je klient povinný si zakúpiť víza. Tak isto, ak klienti plánujú opustiť oblasť Sinaj sú víza povinné.


DĹŽKA ZÁJAZDU
Dĺžka zájazdu je na základe medzinárodných platných hotelových pravidiel garantovaná počtom nocí (tj. od 12.00 hod. hedného dňa do 12.00 hod. nasledujúceho dňa = jedna noc). Jedna noc je v prípade neskorých nočných príletov zarátaná do dĺžky zájazdu, ak je klient ubytovaný do 14.00 hod nasledujúceho dňa. Ako jedna noc sa do celkovej dĺžky zájazdu zaratáva i vtedy, ak sa klient vysťahuje a ukončí využívanie služieb po 12.00 hod. CK Sunflower Tours i napriek maximálnej snahe nemôže ovplyvňovať odletové časy, ktoré závisia od príslušných leteckých spoločností a striktných medzinárodných pravidiel leteckej prepravy.


ODLETOVÉ ČASY
Odletové časy závisia od príslušných leteckých spoločností a sú výhradne v kompetencii leteckých spoločností. Charterové, tzv. turistické lety, nakoľko sú realizované iba v určitom období roka, musia dať prednosť pravidelným linkám, ktoré premávajú počas celého roka a nesmú rušiť harmonogram pravidelných liniek. Odletové časy charterových letov sú určované na základe príslušných pravidiel medzinárodných smerníc. Pri nočných letoch môže byť prílet do cieľovej destinácie alebo návrat do SR posunutý až do ranných hodín nasledujúceho dňa, v závislosti od dĺžky letu.


HOTELOVÉ KATEGÓRIE
Kategorizácia miestnych hotelov spadá výlučne do kompetencie zodpovedných rezortov a prebieha na základe platných noriem, ktoré však nie sú ekvivalentné s normami platnými v Slovenskej republike. Určité rozdiely v kategorizácii ubytovacích zariadení sa vyskytujú i medzi jednotlivými letoviskami. CK Sunflower tours nemôže hotelovú kategorizáciu ovplyvniť. Vo všetkých hoteloch nájdete bezpečnostné trezory, ktoré doporučujeme využívať na úschovu cenných vecí a dokladov.


POPIS HOTELOV
Všetky popisy uvedené na web stránke sú vytvorené na základe skutočností známym CK Sunflower Tours v čase uverejnenia. Pri uvádzaní vzdialeností hotela od pláže je myslená vzdialenosť hotelového arreálu od pláže. Ubytovanie v rodinných a jednolôžkových izbách je za príplatok. Výhľad na more je platená služba.
CK Sunflower Tours nemá vplyv na rozdeľovanie izieb, ktoré prebieha zásadne zo strany hotela.
V niektorých destináciách môže dochádzať i k opakovaným krátkodobým výpadkom elektrickej energie (a s tým súvisiacim výpadkom klimatizácie) a zásobovania vodou.


PLÁŽE A BAZÉNY
Pláže bývajú prístupné aj miestnemu, často hlučnému obyvateľstvu. Lehátka a slnečníky je možné si prenajať za poplatok. V niektorých mesiacoch sa v dôsledku prírodných javov vyskytujú riasy. Opakujúci sa príliv a vyplavovanie rias môže niekedy vzbudzovať dojem, že sa nerobia opatrenia. Za čistenie pláží nesú zväčša  zodpovednosť miestne komunálne úrady. V mori sa môžu objavovať medúzy, ich výskyt je však sporadický a závisí od aktuálnych prírodných podmienok. Pri uštipnutí medúzou sa odporúča vyšúchať poranené miesto pieskom a následne potrieť paradajkovou šťavou. Vo väčšine hotelov je zakázané večerné a nočné kúpanie v mori a vonkajších bazénov. Pri návšteve cudzej krajiny je potrebné tolerovať miestne tradície a zvyky domáceho obyvateľstva. Nie je výnimkou, že napr. miestne ženy sa v arabských destináciách kúpu v bazéne a v mori oblečené.
Neodporúčame nechávať si veci na nestrážených miestach na pláži, balkónoch alebo terasách.


HYGIENA
V južných krajinách je postoj k hygienickým pomerom tolerantnejší ako na Slovensku. Prítomnosť hmyzu, jašteríc, švábov alebo mačiek v hoteloch nie je vylúčená. Hmyz je súčasťou života a nie je odrazom hygieny, patrí k exotike južných krajín. Neodporúčame nechávať potraviny na izbách.


STRAVOVANIE A NÁPOJE
Forma stravovania je uvedená pri jednotlivých hoteloch. V hoteloch sa varí väčšinou medzinárodné jedlo, obohatené miestnymi prvkami. Je dobré vedieť, že i keď  jedlá podávané v hoteloch a reštauráciách sú pripravované dôsledne, môžu sa vyskytnúť určité črevné ťažkosti, ktoré sú vyvolané napr. zmenou zloženia stravy, či použitím rozdielneho druhu korenia. Častou príčinou nepríjemných črevných problémov bývajú príliš studené nápoje alebo neprimerané rozdelenie množstva stravy počas dňa.
Spôsob stravovania je uvedený v popise každého hotela. Zdôrazňujeme, že podstata švédskeho alebo bufetového (tj. jednoduchého švédskeho) stolovania nespočíva v rozsahu sortimentu, ale v samoobslužnej forme stravovania. Sortiment závisí od hotelovej a cenovej kategórie. Nápoje nie sú zahrnuté v cene (pokiaľ to nie je uvedené inak, napr. v hoteloch "all inclusive"). Na základe medzinárodných pravidiel je zakázané donášať do hotela potraviny a nápoje, zakúpené mimo hotelového areálu. Stravovanie formou polpenzie zahŕňa raňajky a večere bez nápojov.


FAKULTATÍVNE VÝLETY
Ceny fakultatívnych výletov, uvedené v katalógu, sú orientačné. Zmena programu výletov je vyhradená. Organizátorom výletov sú miestne cestovné kancelárie. Delegáti CK Sunflower Tours iba sprostredkúvajú ich predaj. Organizácia, realizácia a stornopodmienky výletov spadajú do výlučnej kompetencie organizátorov výletov. Na realizáciu výletu je potrebný minimálny počet osôb.

ALL INCLUSIVE
vo všeobecnosti zahŕňa:

  • stravovanie formou plnej penzie (raňajky, obedy a večere)
  • drobné občerstvenie počas dňa
  • rozlievané nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje miestnej výroby (zvyčajne pivo a víno)
  • animačné programy
  • Ultra All inclusive - vo všeobecnosti ide o program All inclusive poskytovaný denne až 24 hod. Jednotlivé hotely majú v programe Ultra All inclusive obohatenú ponuku a vyšší štandard oproti All inclusive
Konkrétny rozsah služieb a časové rozpätie All inclusive je individuálne podľa jednotlivých hotelov a závisí tiež od cenovej a kvalitatívnej kategórie hotela.
návrat hore